Skip to main

איך בנויה מלגזה?

מבנה המלגזה – הכירו את המלגזה שלכם

בשוק קיימי סוגי מלגזות רבים והן שונות ודומות. במאמר זה נסביר מהו המבנה הבסיסי של מלגזה.

לסדרת מלגזות טויוטה 8FD בעלות כושר הרמה 1.5-3.5 טון

לסדרת מלגזות טויוטה 8FD בעלות כושר הרמה 3.5-8 טון

בעולם התעשייה של היום, יש הרבה מאוד תהליכים הדורשים העמסה, פריקה, העברה ושינוע. חלק מהתפקידים בשרשרת התפקודים הללו שייכים למלגזה. המצאת המלגזה למעשה, באה לחסוך בכח אדם שעד המצאתה היה מעמיס על הגב סחורה וגם פורק או מעביר אותה בדרך זו. בדרך כלל כחלק ממבנה מלגזה, לכל מלגזה יש מנגנון הרמה שמסוגל להעמיס משקלים כבדים מאוד, ששום כוח אדם יכול להם. כך בעצם שידרגה ושיפרה המלגזה את קצב וכמויות הסחורה שניתן להעמיס ולפרוק, זירזה תהליכים וחסכה במאמץ אנושי.

ככל שמנגנון ההרמה של המלגזה יותר מאסיבי וחזק, כך היא בנויה ליותר משימות ולמשקלים יותר כבדים. ההמלצה שלנו היא לרכוש מלגזה רק מחברה מוכרת בעלת שם כמו חברת טויוטה, הדואגת לייצר חלקי חילוף למלגזות שמתוצרתה.

 

כך בנויה מלגזה

ראשית מלגזה היא בעצם כלי רכב קטן עם גלגלים. היא עובדת על מנוע שיכול להיות דומה למנוע של מכונית, אבל גם על מנוע חשמלי. רוב המלגזות בנויות כך שהן פועלות על מנוע שעובד על דיזל או בנזין. בחלקה האחורי של כל מלגזה, משקולת ברזל יציבה וכבדה, שהתפקיד שלה הוא לאזן את המשקל שהמלגזה מרימה בחזית באמצעות מתקן ההרמה המותקן על תורן. התורן הנמצא בחזית, יכול לבצע פעולות של הרמה, הורדה וכן להתכוונן באלכסון ועוד לפי הצורך.

במבנה המלגזה ישנה מערכת ההרמה של המלגזה והפעלתו של התורן מבוססים על מערכת הידראולית. מנגנון ההרמה נושא משקל, הודות לזרועות הפלדה שלו. בין מיקומו של נהג המלגזה לבין מתקן ההרמה, יש בדרך כלל רווח והפרדה שנועדה להגן על הנהג מפני נפילה חלילה.

 

החלפת חלקים במלגזות – מתי?

חברות ענק כמו טויוטה המייצרת מלגזות עתירות ידע, באמצעות נציגיה בארץ, מעבירה השתלמויות והדרכות לרוכשי מלגזות מייצורה, כדי שידעו כיצד לתחזק ולשמור על המלגזה שלהם. הדבר החשוב הוא שלמלגזה שאתם רוכשים יהיו את חלקי החילוף הדרושים במקרה של קלקול או תקלה, כדי שלא תבזבזו זמן לבטלה היגרום להפסד כלכלי בגלל חוסר יכולת להשיג חלקי חילוף למלגזה.

היות ומלגזה היא סוג של כלי רכב, היא מחויבת בטסט כל שנה, וכל חברה המשתמשת במלגזה צריכה לדאוג לכך. שרות של חלקי חילוף למלגזה, יכול להתבצע היום בשתי דרכים. האחת, ניידת של חלקי חילוף מקוריים של מותג המלגזה המסוימת שמגיעה עד לשטח ומתקן אותה, כולל החלפת חלקים. הדרך השנייה היא טכנאים מטעם החברה המשווקת שלוקחים אחריות על המלגזה שלכם עד הסוף.

החלקים שיכולים להתקלקל במלגזה הם חלקים מכניים או עזרים חשמליים ואלקטרוניים שנמצאים היום במלגזות. חשוב מאוד לוודא שאתם מקבלים חלקי חילוף מקוריים ולא חלילה משומשים. חלקי החילוף המקוריים של טויוטה מפחיתים סיכון לתקלות ומגדילים את זמן התפוקה של הכלי. כמו כן חלקי חילוף מקוריים ניתנים למחזור ובכך מצמצמים נזק סביבתי.

 

חברת טויוטה מפעילה חבילות שירות מלגזות טויוטה ללקוחותיה הכוללות תוכנית טיפולים המותאמת לצרכי הלקוח, טיפול מהיר בתקלות, בדיקות תקופתיות, אחריות על חילקי חילוף המסופקים על ידינו ופתרונות לניהול צי מלגזות.

 

למידע נוסף אודות רכישההשכרה / ליסינג צרו קשר איתנו עוד היום.

[kkstarratings]